Vysoké Tatry – Lomnický Štít - Krátké zprávy, aktuality a články - Aktuálně ze světa

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Vysoké Tatry – Lomnický Štít

Vytvořil v Cestování ·
Poslední dobou s přítelkyní stále hledáme na Instagramu fotky, z míst, které bychom mohli navštívit. Sedíme, povídáme si, hledáme a najednou mi přítelkyně ukazuje fotku z Vysokých Tater. Samozřejmě jako vždycky to první zavrhnu, že se mi nechce a je to zbytečné za to dávat peníze. Ale po chvilce se mi to rozleželo a říkám ty jo proč ne? Zkusili jsme teda napsat pár kamarádům, jestli by se nechtěli přidat, aby vyšla cesta levněji a klaplo to.

Všechno bylo domluveno na sobotu v 6:00. Cesta z Olomouce nás vyšla zhruba na 1200kč tam i zpět a to i se slovenskou dálniční známkou. Celou cestu nám počasí moc nepřálo, bylo škaredě, mlha a občas i mrholilo. Ale taky jsem celou dobu říkal, že má vyjít počasí a být pěkně. Taky, že se tak stalo. Přejeli jsme kopec a vysvitlo krásně sluníčko. Do toho ta zima no bylo to krásný. Výhled, hory k nezaplacení. Po příjezdu do Tatranské Lomnice jsme se přesvědčili, že lanovka na Lomnický štít stojí 46euro což je přibližně 1200kč. Při pohledu nahoru jsme, ale řekli, to musíme vidět. A tak jsme tedy zaplatili, nasedli na lanovku směr Skalnaté pleso a tam odtud lanovkou, která je asi pro 15 osob až nahoru na Lomničák. Cesta ze Skalnatého plesa nahoru trvala přibližně 9 minut. Jelikož lanovka jezdí ve stanovené časy, a aby nebyl vrchol Vysokých tater přeplněn turisty, je možné na vrcholku strávit pouze 50 minut. Pak začnou vyvolávat čísla turistů, kteří se musí dostavit zpět k lanovce.

Pokud nevíte kam si zajet na výlet. Lomnický štít určitě doporučuji. Jde to zvládnout za jeden den, a když vyjde počasí(mrkněte na předpověď) stojí to za to.Bez komentářů

Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky