Thajsko – ostrov Phuket - Krátké zprávy, aktuality a články - Aktuálně ze světa

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Thajsko – ostrov Phuket

Vytvořil v Cestování ·
První naší zastávkou z celých 14 dní strávených v Thajsku byl ostrov Phuket. Ostrov se nachází na jižní straně Thajska a je také nejnavštěvovanějším ostrovem celé země. Odtud se dá lodí dostat na všechny ostatní ostrůvky, nebo podnikat různé výlety.


Na ostrov jsme se přepravili letecky se společností Thai Smile. Po příletu na letiště jsme zaplatili za taxi, který nás za 1000THB dovezl až k našemu hotelu Chanalai Garden Resort, který se nachází nedaleko krásné pláže zvané Kata Beach. Na ostrově jsme byli 3 noci. Pobyt jsme si super užili, přes den opalování na pláži, nebo u bazénu, na večer jsme si udělali procházku po písčité pláži, ochutnali smaženou zmrzlinu a prošli nespočet obchůdků a tržnic. Jeden den jsme si za 300THB a jako zálohy cestovního pasu půjčili skútr. Byl to super zážitek jezdit po levé straně na cestě. V Thajsku si jezdí jak chtějí takže celou cestu předvídat a dávat pozor, ale za pokus to stálo. První naší zastávkou na skútru byl Karon view point, vyhlídka nad celým městem a zátokou, která stála za to vidět a udělat si několik fotografií na památku. Další plánovanou zastávkou byl Big Buddha, který je v celém Thajsku na více místech. Tato památka je v Thajsku moc uznávaná. Dámy a holky musí na toto místo mít zahalené nohy po kolena. Od sochy buddhy je další krásný výhled na druhou stranu ostrova. Poslední zastávkou byla Tiger Kingdom. Tzv. Zoo s tygry. Od malých tygříků úplně po ty největší. Ceny jsou tu různé, ale všechno mají na svých stránkách napsané. Bylo to na první pohled nebezpečné, ale tihle tygři jsou parádně naučení a můžete si na ně klidně i lehnout, nebo jim tahat za nohy či ocas. My měli i tu možnost, že tygra nalákali i si hrát a tak jsme viděli jak tygr skáče do bazénu a podobně. Bylo to skvělé nic takového se u nás asi nevidí.

Thajsko je krásná země a hlavně plná úsměvů a pozitivních lidí. Všichni Vám rádi se vším pomohou a za dobré ceny i odvezou kam budete chtít, nebo i v obchodě se Vám podaří usmlouvat slušné ceny. Pro mě Thajsko dovolená číslo 1, kterou jsem kdy zažil. Další článek bude z ostrova Phi Phi.Bez komentářů

Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky