Kdo ovládá lidstvo? - Aktuálně ze světa

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Kdo ovládá lidstvo?

Konspirační teorie

Kdo ovládá lidstvo?

Již od nepaměti co je člověk člověkem se pokouší, někteří jednotlivci a zájmové skupiny ovládnout ostatní lidi. Už na začátku naší civilizace bylo ovládáno lidstvo různými vládci, pomocí různých náboženství a strachu z pohanských bohů. Boj o nadvládu nad lidmi procházel celým středověkem a bylo hodně lidí, kteří padli za oběť těchto zájmových skupin a jednotlivců. Například církev získala veškerý svůj majetek různými intrikami s mocnými vládci, ale hlavně vybíráním desátek od těch nejchudších v Evropě a křižáckými výpravami po celém světě. Tolik mrtvých a prolité krve ve jménu víry, nemají na svědomí ani obě poslední světové války. V minulosti vzniklo hodně zájmových spolků, které ovládaly naše dějiny i přítomnost. Tím jak se postupně zvedá populace lidí na naší planetě, tím víc přibývá dalších zájmových skupin a jednotlivců, kteří si z tohoto koláče chtějí kus ukrojit a získat také velký vliv na celosvětovém dění.
Dokument, který se snaží odpovědět nejen na základní otázky týkající se těchto společenství, ale také poodhalit jejich podíl na zásadních historických událostech.
Je zajímavé, že zhruba 3 procenta z naší populace dokáže ovládat těch zbývajících 97%. Je to neuvěřitelné, ale jak se píše v bibli ,, Lidé jsou ovce a potřebují svého pastýře", ale pastýř potřebuje hlídací psi, aby zahnali vlky. No, ovce jsou nakonec šťastné, že je někdo chrání, ale neuvědomí si, že je pastýř potřebuje na mléko, vlnu a maso. Vzpomeňte si třeba na Hitlera, dává se mu za vinu smrt a útrapy milionů lidí, ale je vůbec možné, aby jeden, jediný člověk mohl nést vinu za tolik obětí. Ne, ve skutečnosti není a nemůže to být možné. Takového jedince musí někdo podpořit, ekonomicky i politicky, někdo jako loutkář v pozadí. Ať se nám to líbí, nebo ne, vždy je někdo v pozadí. Podívejte se na Arabské jaro, nebo naší sametovou revoluci v 89, nebo třeba jen v minulých letech na manifestace proti prezidentu Zemanovi, kdy ambasáda USA nechala natisknout červené karty. Dění na naší planetě pravděpodobně řídí úplně někdo jiný, než vlády velmocí a státu, politici jsou jenom loutky schovaných loutkářů. Věřím a doufám, že se dožiji dne, kdy lidé budou doopravdy svobodní, kdy ti nejmocnější na světě nebudou využívat války, katastrofy a hladomor, ke svému dalšímu bohatnutí a posilování moci. Lidičky, prosím uvědomte si, že ať jsme bílí, žlutí, nebo černí, tak jsme všichni lidé, kteří se stali figurkami na něčí šachovnici. Musíme si uvědomit to podstatné a důležité ,, Nikdy nedělejme ostatním to, co nechceme, aby oni dělali nám". Vždycky přejme ostatním lidem všechno to, co si přejeme sami a to, co by je udělalo šťastnými.
1 komentář
Průměrné hodnocení: 115.0/5

Petr
2016-11-26 13:30:47
Dobrý článek, suhlasím

Kdo ovládá lidstvo?

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky